Rębaki zasypowe

Rębaki zasypowe serii OKRR ZD to stacjonarne rębaki wolnoobrotowe z napędem elektrycznym przeznaczone do rozdrabniania krótkich odpadów powstałych po obróbce stolarskiej drewna, płyt pilśniowych, MDF i OSB na wysokowartościowy zrębek opałowy. Zastosowanie sita o odpowiednio drobnej perforacji pozwala również na uzyskanie materiału nadającego się do produkcji brykietu. Surowiec drzewny ładowany jest do leja zasypowego, w którym grawitacyjnie spada na wał nożowy. Ciągłość procesu rozdrabniania zapewnia mechanizm hydrauliczny, który z odpowiednią siłą dopycha odpady na obracający się wał. Okres użytkowania noży stosowanych w rębakach zasypowych wydłuża się dzięki ośmiu krawędziom tnącym i możliwości obracania noża. Standardowo rębaki serii OKRR ZD przystosowane są do pneumatycznego odbioru zrębka.
 

Producent rębaków zasypowych

Zestaw podstawowy maszyny składa się z rębaka, szafy sterowniczej (opartej na komponentach marki Siemens i Eaton) i osobnego pulpitu sterowniczego. Opcjonalnie rębaki mogą zostać wyposażone w system odbioru zrębka na bazie przenośnika łańcuchowego zgarniakowego (redlera), dostosowanego do potrzeb Zamawiającego.

Rębak OKRR 400 ZD do odpadów drewna sosnowego/liściastego/płyty wiórowej

Pobierz specyfikację w wersji PDF

 • Rodzaj zrębka: opałowy
 • Moc napędu głównego: 11 kW
 • Szerokość głowicy nożowej: 435 mm
 • Liczba noży na głowicy nożowej: 14 szt.
 • Wydajność: 200 ÷ 250 kg/h
 • Sito: 20x20 mm
 • Średnica króćca odciągowego: ø160 mm (lub wg uzgodnień z klientem)
Aktualności
 1. Targi DREMA 2019

  Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska (nr 45) podczas tegorocznych poznańskich targów DREMA w pawilonie 5. W ramach...

  12.08.2019

Archiwum
Dane kontaktowe

tel.: (52) 381 02 18
fax: (52) 381 01 97

Przyłęki, ul. Wydmowa 7 86-005 Białe Błota
e-mail: oska@oska.com.pl

youtube