envelope icon
KONTAKT
Jaki rębak wybrać? Zasypowy czy bębnowy?

Jaki rębak wybrać? Zasypowy czy bębnowy?

Chcielibyśmy przybliżyć Państwu produkowane przez nas rębaki. Często klienci zadają sobie i nam pytanie, który rębak wybrać: rębak bębnowy czy rębak zasypowy.

Podstawowym kryterium jest rodzaj produkowanych odpadów. Czy są to odpady krótkie, długie czy mieszane?


Do przerobu odpadów krótkich polecamy rębaki zasypowe z napędem elektrycznym. Surowiec drzewny ładowany jest odgórnie do leja zasypowego, w którym grawitacyjnie spada na wał nożowy. Proces rozdrabniania ułatwia docisk hydrauliczny pracujący w komorze roboczej rębaka. Wał nożowy jest zamknięty sitem o perforacji dobranej wg potrzeb klienta. Rębaki zasypowe przystosowane są do pneumatycznego odbioru zrębka. Zrębek może być również odbierany przy pomocy podajnika łańcuchowo-zgarniakowego (tzw. redlera) lub też podajnika taśmowego. Model rębaka jest dobierany w zależności od ilości posiadanych odpadów.


W przypadku odpadów długich oraz mieszanych zaleca się stosowanie rębaków bębnowych. Podawanie materiału do rębaka odbywa się za pomocą podajnika wibracyjnego, który stanowi element standardowego wyposażenia. Model rębaka bębnowego dobierany jest w zależności od ilości posiadanych przez klienta odpadów oraz oczekiwanej wydajności. Odbiór zrębka spod rębaka, podobnie jak w przypadku rębaków zasypowych może odbywać się podajnikiem łańcuchowo-zgarniakowych (tzw. redlerem) lub podajnikiem taśmowym.


Przykład: jeśli klient chciałby uzyskać zrębek opałowy z długich odpadów z drewna twardego (liściastego) w postaci zrzynów i oflisów polecamy rębak bębnowy OKRR 400 z głowicą 4-nożową.


Zarówno rębaki zasypowe jak i bębnowe mogą posłużyć jako baza kompletnej linii do produkcji biomasy. Nasza firma zajmuje się projektowaniem i wykonawstwem tego typu linii.


Więcej informacji o projektowaniu linii dowiedzą się Państwo z kolejnych artykułów. Zapraszamy do śledzenia naszych Aktualności.